Poťahové materiály
0
košík
0 € s DPH

Latex peny

100% latexové jadrá matracov sú vyrábané zmesou syntetického a prírodného latexu, ktorý sa získava z kaučukového stromu. Výroba latexu prebieha dvoma hlavnými procesmi: Dunlop a Talalay.

Pri Dunlop procese sa namiešaná zmes syntetického a prírodného latexu naleje do pripravenej kovovej formy. Následne je forma umiestnená do pece, kde sa zmes spracuje pri vysokej teplote nad 100 °C. Týmto spôsobom sa vytvára latexové jadro matraca.

Pri Talalay procese sa zmes latexu navyše podrobuje odstráneniu nadbytočného vzduchu a zmrazí sa na teplotu -30 °C. Potom je zmes ohrievaná a vystužená. Talalay latex sa vyznačuje mäkšou konzistenciou a vyššou priedušnosťou v porovnaní s Dunlop latexom. Avšak pokiaľ ide o kvalitu latexu, rozdiel medzi Dunlop a Talalay procesom nie je.

Dôležitým faktorom pri latexovej pene je aj pomer prírodného a syntetického latexu, ktorý je prítomný v zmesi. Podiel prírodného latexu, teda kaučukového mlieka, môže byť až 98%. Vyšší podiel prírodného latexu zvyčajne znamená vyššiu kvalitu a lepšie vlastnosti matraca.

Latexové jadrá matracov sú populárne vďaka svojej pružnosti, pohodliu a prirodzeným vlastnostiam. Poskytujú dokonalú podporu tela, odolnosť proti deformácii a vysokú priedušnosť, čo prispeje k zdravému a pohodlnému spánku.

Zobrazujú sa všetky 2 výsledky

DOPRAVA ZADARMO

Pri nákupe nad 300€

1500+ produktov

v niekoľkých variantoch

Kamenná predajňa

Zatvoriť
Vážený zákazník,
naša spoločnosť bude v čase od v čase od 22. júla do 6.
augusta čerpať CELOZÁVODNÚ DOVOLENKU

Vaše objednávky budú expedované v pondelok 7. augusta

Ďakujeme za pochopenie
Kontakt
Chcete dostávať najnovšie informácie z nášho obchodu?
Zaregistrujte sa na odber našich e-mailových noviniek.
Subscription Form
© 2023 Všetky práva vyhradené | Webdesign by Pixel Design s.r.o. | Created by webyashopy.cz
Meli interiéry, s.r.o. - Hlavná 108, 930 36 Horná Potôň
storemagnifiercrossmenu