Poťahové materiály
0
košík
0 € s DPH

Latex peny

100% latexové jadrá matracov sú vyrábané zmesou syntetického a prírodného latexu, ktorý sa získava z kaučukového stromu. Výroba latexu prebieha dvoma hlavnými procesmi: Dunlop a Talalay.

Pri Dunlop procese sa namiešaná zmes syntetického a prírodného latexu naleje do pripravenej kovovej formy. Následne je forma umiestnená do pece, kde sa zmes spracuje pri vysokej teplote nad 100 °C. Týmto spôsobom sa vytvára latexové jadro matraca.

Pri Talalay procese sa zmes latexu navyše podrobuje odstráneniu nadbytočného vzduchu a zmrazí sa na teplotu -30 °C. Potom je zmes ohrievaná a vystužená. Talalay latex sa vyznačuje mäkšou konzistenciou a vyššou priedušnosťou v porovnaní s Dunlop latexom. Avšak pokiaľ ide o kvalitu latexu, rozdiel medzi Dunlop a Talalay procesom nie je.

Dôležitým faktorom pri latexovej pene je aj pomer prírodného a syntetického latexu, ktorý je prítomný v zmesi. Podiel prírodného latexu, teda kaučukového mlieka, môže byť až 98%. Vyšší podiel prírodného latexu zvyčajne znamená vyššiu kvalitu a lepšie vlastnosti matraca.

Latexové jadrá matracov sú populárne vďaka svojej pružnosti, pohodliu a prirodzeným vlastnostiam. Poskytujú dokonalú podporu tela, odolnosť proti deformácii a vysokú priedušnosť, čo prispeje k zdravému a pohodlnému spánku.

Zobrazujú sa všetky 2 výsledky

DOPRAVA ZADARMO

Pri nákupe nad 300€

1500+ produktov

v niekoľkých variantoch

Kamenná predajňa

Zatvoriť
Vážení zákazníci,

úspešný nový rok 2024.
Máme plnú dovolenku až do 7. januára 2024.
Vami objednaný tovar budeme expedovať od 8. januára 2024.

Ďakujeme vám za pochopenie
PF 2024
Kontakt
Chcete dostávať najnovšie informácie z nášho obchodu?
Zaregistrujte sa na odber našich e-mailových noviniek.
Subscription Form
© 2024 Všetky práva vyhradené | Webdesign by Pixel Design s.r.o. | Created by webyashopy.cz
Meli interiéry, s.r.o. - Hlavná 108, 930 36 Horná Potôň
storemagnifiercrossmenu